O Konferencji

Posted:

bITconf

Bydgoszcz IT Conference to pierwsza w naszym mieście typowo techniczna konferencja IT mająca na celu integrację całego lokalnego środowiska IT organizowana przez: Bydgoszcz Java User Group, Cloud & Datacenter User Group Bydgoszcz, Google Cloud Developer Community Bydgoszcz, Bydgoszcz .NET User Group oraz IT Kontekst. Naszym zamiarem jest organizacja cyklicznej konferencji, na której poza zdobyciem wiedzy z dziedzin takich jak Java, Cloud Computing, .NET czy Embedded a w przyszłości także Security, GameDev, BigData oraz Machine Learning, będzie można swobodnie wymienić się doświadczeniami ze specjalistami z różnych dziedzin IT.

Misja

Misją przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju branży IT w naszym regionie. Wierzymy, że jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie potencjału rozwojowego naszego miasta jest wzrost kompetencji pracowników i studentów związanych z branżą IT. Jesteśmy przekonani, że poprzez organizację dużej, rozpoznawalnej konferencji IT możemy ten cel osiągnąć jednocześnie promując nasz wizerunek jako silnego ośrodka wdrażającego nowoczesne technologie.

Otoczenie

Ilość konferencji IT odbywających się w Polsce w ostatnich latach jest naprawdę imponująca. Świadczy to o dużych potrzebach środowiska IT w zakresie poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń. Z przykrością jednak zauważamy, że aby skorzystać z wiedzy i doświadczeń najlepszych prelegentów trzeba się udać do Krakowa, Warszawy, Wrocławia lub Trójmiasta.

Nasz region i miasto mimo swych możliwości nie są dobrze rozpoznawalne jako ośrodek IT z dużym potencjałem. Jest to jeden z powodów, dla których wielu naszych specjalistów wybiera oferty firm z Trójmiasta, Warszawy czy Krakowa. To także powód, dla którego wiele branżowych inwestycji omija tę okolicę. Jednocześnie wielu świetnych fachowców chętnie wróciłoby w rodzinne strony gdyby widziało tu możliwości rozwoju zawodowego.

Inicjatywy oddolne zrzeszające entuzjastów poszczególnych technologii, takich jak. język Java, język .NET, aplikacje webowe, technologie chmurowe, QA czy Data Science, starają się w pewnym stopniu zapełniać lukę w obszarze wymiany doświadczeń i integracji środowiska. Wzbudzają przy tym zainteresowanie firm i grup z bardziej znanych ośrodków IT. Przykładem takiej inicjatywy są grupy BydoszczJUG, Cloud and Datacenter User Group Bydgoszcz, Grupa dla użytkowników chmury publicznej Google Cloud Platform i Bydgoszcz .NET User Group oraz organizowana przez nie konferencja bITconf.

Wsparcie

Jeżeli chcecie wesprzeć naszą konferencję możecie to najprostszym sposobem jest zakup wejściówki, jeżeli chcecie pójść dalej zapraszamy do zgłoszenia swojego wystąpienia, a jeżeli chcecie uczynić naszą konferencję wyjątkową to zapraszamy do wsparcia finansowego w ramach jednego z pakietów sponsorskich.

Skontaktujcie się z nami pod adresem kontakt@bitconf.pl.

Subscribe via RSS